| Ediethor a întrebat:

Aseară am călcat strâmb pe piciorul stâng şi m-a durut pe moment. Dupa aceea am continuat sa merg, durerea fiind minora. Astăzi se pare că mă pot deplasa dar nu normal deoarece trebuie sa calc cu grija, adica schiopatez. De asemenea este si umflat (partea laterala din mijloc a talpii). Ce ar trebui sa fac? Sa astept sa treaca de la sine, sa-mi dau cu o crema sau sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Nu te poti da cu crema pentru ca nu stii ce crema sa folosesti, deocamdata foloseste o compresa, sau crema de galbenele, cred.
Mergi la medic, o sa stie mai bine!

1 răspuns:
| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la medic. La toti ni se intampla asta.