| anonim_4396 a întrebat:

Aseara am tras cateva pufuri dintr-o tigara electronica cand eram pe pat si din ce in ce mai mult imi crea dependenta, adica nu am putut sa ma opresc.Cand m-am ridicat de pe pat am ametit si era sa cad de mai multe ori jos, m-a durut capul enorm de tare, mi se umezea gatul si respiratia devenea greoaie.Mentionez ca nu era prima data, am vapat timp de o saptamana acum cateva luni si ieri m-am apucat si iar m-am lasat.De ce mi s-au intamplat toate astea? Daca ma reapuc iar, o sa fie tot asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ai plamanii sensibili, nu mai fuma nimic.

| mastadont a răspuns:

În țigara electronică, lichidul poate să aibă o concentrație mult mai mare de nicotină decât într-o țigară normală. Există așa numitele nic salts, niște săruri de nicotină care fac posibilă o concentrație mai mare fără ca corpul să respingă substanța. Este însă foarte adictivă. Probabil că ai vapat cu o concentrație de nicotină cu care nu ești obișnuit, ce descrii tu sunt efecte ale supradozei de nicotină.

| 123123NONAME123123 a răspuns:

Nu prea le am, dar, era cu tutun simplu sau cu vreo aroma, planta alternativa, cbd, ma rog, era cu tutun sau cu alteva?

| anonim_4396 explică (pentru 123123NONAME123123):

Era cu nicotina si aroma de menta?

| 123123NONAME123123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ideea e ca vapingul, tigarile electronice, domeniul asa nu e studiat bine inca, a durat cateva zeci de ani pana s-au inteles efectele tutunului... ma rog, al tigarilor, despre zona asta nu a existat timp sa se faca studii, nu cred ca gasesti pe TPU oameni in masura sa iti zica mai mult decat unele mituri sau aberatii de pe nu stiu ce site obscur pro sau contra, posibil sa gasesti oameni de ajutor, improbabil sa ofere un ajutor real, mai bine vezi un medic bun.