| bebelusadulce17 a întrebat:

Aseara m-am trezit cu o durere ucigatoare de ureche...cand mestec sau cand casc ma doare foarte tare.Nu am dormit toata noaptea de durere.Medicul meu e plecat in concediu iar parintii in vacanta deci sunt acasa cu bunicii.Si nu am unde sa merg.Ar putea stii cineva ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca nu poti merge la medic, sigur ai o farmacie in apropiere si acolo iti vor recomanda ceva. Durerea ar putea fi de la curent si poti sa incalzesti in ceva niste sare, s-o pui intr-un material textil si sa-l tii pe ureche. Nu e bine sa pui ceva in ureche fara recomandarea medicului sau farmacistului.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Am avut si eu o prolema de asta dar ma durea incet la mine a trecut de la sine incerca sa mancaci cu paiu pana vin parinti si du-te la un farmacist

| CARMENCITA a răspuns:

Trebuie sa te duci totusi la un medic.Nu-i tine locul cineva medicului tau? Du-te la un medic ca nu ai cum sa afli ce sa faci trebuie sa te consulte, sa se uite cu un aparat in urechea ta. Du-te la altul si repede ca e periculos sa stai asa.

| Azul a răspuns:

Poti sa ai otita sau fiare.

| URSaKe a răspuns:

Sti ce sa faci u si sigur iti trece am patit-o si eu! ei putin ulei de bucatarie de floarea soarelui il incalzesti cat il poti u suporta si rogi pe cineva sa iti toarne in ureche si iti pui vata in ureche si stai cateva min intinsa in pat da pe o parte cu urechea bolnava in sus! pai nu-i nimic grav tea tras curentul! insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzeste niste sare si apoi pune-o intr-un ciorap sau ceva si pune-o pe ureche, durerea se va mai calma.Probabil ai otita sau te-a tras curentul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incalzeste niste sare si apoi pune-o intr-un ciorap sau ceva si pune-o pe ureche,durerea se va mai calma.Probabil ai otita sau te-a tras curentul.