| anonim_4396 a întrebat:

Aseara nu am dormit deloc. poate o ora, de la 5 la 6 jumatate, ca-n rest am stat cu ochii inchisi, sperand sa-mi treaca greata, a trecut, fix cand se facea ora plecarii la scoala.
In microbuz, o greata cumplita din nou, iar cand am coborat, am crezut ca lesin pur si simplu, ca fuge pamantul de sub propriile mele picioare.Astazi a fost o zi..groaznica, nu am putut manca absolut nimic, ochii mii simt extrem de obositi.
Nu am pofta de mancare, si parca imi e si frica sa ma bag in mancare, ca-mi va fi iar rau.
Ce sa fac? Ce sa iau? sa-mi mai revin putin. Nu m-as culca acum, ca la noapte iar n-am somn.
Ce spuneti sa mananc? Sa beau un ceai?
Nu ma lasati cu raspunsuri inutile, cum ar fi sa ma duc la medic, pentru ca oricum am s-o fac daca nu-mi va trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
mergi la medic degraba, oricum astazi cateva persoane aici de unde locuiesc eu, au avut aceleasi simptome ca si tine, probabil este vreun virus in aer.
O zi buna.

| kiri11 a răspuns:

Consulta un doctor in cazul asta! Pentru ce asteptarea daca nu-mi trece oricum ma duc? Este posibil sa ai probleme cu ficatul. Este posibil sa ai giardioza. Este posibil sa ai lipsa de vitamine. Ceri sfaturi la care nu-ti poate raspunde nimeni fara o consultare...