| DyaDiiana19 a întrebat:

N-am dormit aseara deloc si mie cam foame, imi vine sa lesin, de ce? :\

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Te simti rau pentru ca nu ai dormit deloc noaptea trecuta si organismul ti s-a dat putin peste cap. Mananca asa cum o faci de obicei si dormi mai mult la noapte, iar senzatia o sa dispara a doua zi.

| DyaDiiana19 explică (pentru thegatekeeper):

Mersi, esti singura care m-a ajutat cel mai mult.

7 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca nu ai mancat. Si de ce nu dormi? Daca nu ai un program anume pentru somn metabolismu sau organismu se da peste cap.

| lorena15 a răspuns:

Ca iti este foame de aiastraight face

| DavidoW a răspuns:

Partea in care nu ai dormit, ti-e foame si nu mananci laughing) baga in tine si dai somn!

| EveLorre a răspuns:

Daca-ti este foame, mananca. E posibil s-ai o stare de lesin din cauza ca nu mananci si din cauza ca nu ai dormit deloc.

| mitza987 a răspuns:

Odihna joaca un rol important in procesul de invatare si concentrare, asa cum probabil ai observat, deoarece afecteaza atentia, capacitatea de intelegere si de retinere a informatiilor. Pe timpul noptii se consolideaza memoria, astfel daca nu reusesti sa dormi suficient, nu vei fi capabila sa iti amintesti ceea ce ai invatat

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......73478.html
Follow us: @realitatea on Twitter