| celmaitarenume a întrebat:

Aseara pe la 22-23 am baut singur o sticla de cotnari si acum imi e foarte rau. Ce ar trebui sa fac si in cat timp o sa imi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa suni la 112

| Adry05 a răspuns:

Bei multa apa si dormi, si ajuta foarte mult sa si mananci, dar nu chestii grase ca ti se face si mai rau

| Bizon95 a răspuns:

Bea lapte
MULT MAI BINE
bea oua crude
sau
baga-ti doua degete pe gat si scoate tot din stomac (e cel mai bine dar si cel mai greu)
toate solutiile de mai sus vor neutraliza alcoolul din stomac, nu
alcoolul deja in sange, pentru asta incearca sa te culci!

| aXy99 a răspuns (pentru Bizon95):

"bea oua crude" Salmonela ii trebuie laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru aXy99):

Deh, c'est la vie... daca face oua fierte moi sau oua ochiuri, tot aia e!

| aXy99 a răspuns (pentru Bizon95):

Nu e tot aia. Acolo nu mai exista salmonela (sau alte bacterii de genul acesta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia SA bei mai mult de 2-3 pahare pe zi. Vrei SA ajungi in coma alcoolica? Bea apa, fa miscare si odihneste-te.

| Irinelp a răspuns:

Bea multă apă, timpul de revenire depinde de persoană, de metabolismul și corpulenta fiecărei persoană.

| MarianConstantin a răspuns:

Bea lapte ca se duce efectu