| micki_6523 a întrebat:

Asta e a4a zii de cicluhappy
nu a mai curs de o ora sau chiar mai mult
acum am facut baie si nu a curs deloc
pot face plaja--inclusiv baie...la mare in piscina oriundee?

sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Nu, pentru ca dupa baie se intampla sa nu iti curga ceva timp si te trezesti mai incolo ca iti vine. Nu risca, daca stii ca te tine mai mult. Mai bine asteapta. Poti sa te duci la plaja dar poarta niste pantaloni scurti si sutienul de la costumul de baie, dar nu intra in apa!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mai bine sa folosesti un tampon OB, sa nu ai nici o surpriza. Iar dupa piscina/rau/mare/strand/etc. sau daca ai stat jos pe ceva rece, indiferent de perioada in care esti, este bine sa faci o baita de sezut cu ceai de coada calului, te poate ferii de multe neplaceri.

| marrr a răspuns:

Cineva s-a enervat pe aici ca i-am dat stupidsmug

| marrr a răspuns:

Stiu ce este ciclul si ce este menstruatia, dar daca ea e incepatoare de ce sa nu o corectezi intr-un mod frumos, explicandu-i care este diferenta? Si ai mai si aruncat acel emoticon idiot: "oh go on". Daca te dai mare, macar fa-o pana la capat si explica-i fetei.

| Bianca1997 a răspuns:

Eu zic ca mai bine mai astepti mie de exemplu imi tine mai mult eram in a 6a zi de ciclu si tot curgea putin si am fost la plaja n-am stat exagerat in apa dar totusi am stat si apoi mia mai curs inca 2 zile a fost foarte naspa era pe terminate a 6a zi dar daca am fost la plaja si in dus sti ca tot apa e de obicei il face sa curga mai tare apa deci mai bine mai asteapta.

| evelin_1888 a răspuns:

Nu cred...si mie mi se intampla in a 4a zi sa nu imi curga nimic cateva ore.

| Ingerasull99 a răspuns:

Nu te grabi!

| Inaemma a răspuns:

Eu zic sa mai astepti cine stie ce se poate intampla sau mai bine puneti un o. b :-s Bafta

| Milkyyy a răspuns:

Este poate a 4-a zi de menstruatie, nu de ciclu oh go on
oricum, daca stii ca te tine aprox 4 zile, ai putea incerca (desi ar fi bun un ob macar), dar daca de obicei te tine mai mult, mai ai rabdare ca nu se stie =)

| Milkyyy a răspuns:

Si tu pari destul de deranjata laughing
cred ca pentru tine menstruatia e totuna cu ciclul (menstrual), right? thinking mai documenteaza-te =)