| AntoniaOrman a întrebat:

Astazi am alunecat pe gheata din curte si am cazut pe cot.Acum ma doare cotul,in special cand incerc sa il misc,dar nici nu prea pot sa imi mic bratul.Ce poate sa fie avand in vedere ca numai in zona cotului ma doar iar bratul il pot ridica, si pot sa imi misc/scutur palmele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Poate fi orice de la o lovitura puternica, pina la o fisura. Mergi mai bine si fa o radiografie.

| Raul_Cozneac_1996 a răspuns:

Păi e posibil sa ai fie doar o inflamare, gen bursită fie o ruptura unui mic tendon, fie o luxatie mai gravă fie doar o durere de la lovitura, eu ti-am zis aici mia multe lucruri in cazul in care vrei sa cauti pe internet sa vezi care ar fi mai aproape de simptomele tale dar chiar si asa cel mai important si simplu e sa te duci la spital si fie daca esti sub 18 ani sa te duci la sectia de Pediatrie si sa te consulte o asistenta, fie sa te duci la medicul de garda(gederalist)pentru consult fie te duci la medicul tău de familie...cand vine vorba de sanatate e cel mai bine sa teduci la cineva cu cunostiinta de cauza, asistent, doctor, chirurg, orice...