| Anonymous412 a întrebat:

Astazi incercam sa facem ceva mai multi prieteni, si a trebuit sa sar de undeva. Inaltimea nu era foarte mare, dar ideea este ca m-am impiedicat cumva si am cazut pe maini. adica gen in genunchi cu palmele pe pamant, dar mainile au ajuns primele pe pamant si a fost un fel de impact mai dureros (scuzati-mi exprimararea). Ma rog, pe moment m-au durut foarte tare mainile, de la cot in jos. Acum nu ma mai doare in zona cotului, ci putin mai jos.
Ideea ca daca nu folosesc mainile nu am nimic, dar daca apas pe ceva cu mainile, sau daca incerc sa ridic ceva ma dor destul de tare. E vorba despre o luxatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

S-ar putea sa fie o luxatie din cauza cazaturii prea puternice.Ar trebui sa iti faci un masaj cu spirt cateva zile sa vezi daca dispare, iar daca nu dispare ar trebui sa iti faci un control.Si incearca ca pe viitor sa faci,, chestii" care nu iti pun viata in pericol.Multa bafta happy

| Anonymous412 explică (pentru LoredanaS19):

Multumesc de raspuns big grin O sa incerc.

| LoredanaS19 a răspuns (pentru Anonymous412):

Stiu din proprie experienta caci si eu am cazut odata de la inaltime pe mana si masajul cu spirt m-a ajutat foarte mult, chiar sper sa iti fie folositor happy

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru falokrat):

Tu ai auzit de spirt pentru frectie?
Spirtul, langa proprietatile "cunoscute" (dezinfecteaza, te imbata) are si proprietatea de a se evapora repede, ceea ce reduce imflamatiile locale! E bine de stiut, mai ales cand te vor durea oasele si muschii, la batrabete...

Răspuns utilizator avertizat
| Bula a răspuns (pentru falokrat):

Aici gresesti mult! Exista si alte preparate de spirt, nu numai cel sanitar, albastru (Mona, Ana etc).
Spirtul pentru frectie (fostul spirt "Diana") este cunoscut mai ales de persoanele mai in varsta.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte ai cazut pe cap?

| Crackman a răspuns:

Dai cu niste crema si lasa prostiile pentru o saptamana.