| biiiabyby a întrebat:

Astazi am constat ca mi s-a infundat urechea stanga. Ma doare foarte putin, asa ca mi-am pus picaturi dinalea de la farmacie. Chestia e ca aud in ureche niste zgomote. Bine, nu chiar zgomote, dar se aude ca si cum ar respira ceva in urechea mea.

Ce dumnezeu sa fie, ca mor de frica?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil ca ai facut un dop de ceara in ureche. Daca mergi la medic, ti-l va scoate imediat cu un jet de apa calda. Si nu mai muri de frica, pentru ca nu e nimic grav. Oricum, nu se moare din asta.

| MoonLight a răspuns:

Cel mai probabil poti avea apa in ureche. Dar ai grija! Poate cauza otita. Foloseste picaturi si fi atenta ca data viitoare sa feresti urechile de apa. Daca nu ti-a trecut cu picaturi apeleaza la un medic el stie cel mai bine ce sa faca. Sanatate!

| xxdd a răspuns:

Sa zic ce mi s-a intamplat mie.
Ma durea foarte tare urechea, nu mai puteam, si auzeam si eu diverse zgomote. Am mers la doctor care inainte sa imi dea un tratament m-a trimis sa-mi fac doua analize: audiograma si radiografie la sinusuri. De acolo s-a constatat ca am otita si sinuzita. Pentru otita nu mi-a dat nimic, iar la sinuzita am avut de luat aulin, 2 inhalante si un fel de picaturi de nas. In timpul tratamentului incepuse sa-mi fie din ce in ce mai bine. acum la fel ca la inceput. o sa ma duc iar la doctor.
Tu linisteste-te happy. du`te la doctor si afla ce ai. big grin

| RMihai a răspuns:

Poate te-a tras curentu daca esti racit poti sa ai si otita daca ti se pare ca ai ceva in ureche, mergi la medicu de familie daca persista daca ai otita se duce si la urechea cealalta

| Carrie a răspuns:

Mie mi se intampla atunci cand imi intra apa in urechi, sau stau mult in baia fierbinte iar apoi mi-e rau

| biiiabyby explică:

Deci, va multumesc tuturor, Slava Domnului a fost ceva temporar.

| BlueSummer a răspuns:

Si eu am patit asta zilele trecute, si mi-a trecut cam in 2, 3 zile. Cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familie si el te va trimite la un specialist! Mult succes!