| Soret a întrebat:

Astazi am fost la fotbal si m-au cam strans adidasi, nu am realizat iar cand am ajuns acasa unghia de la piciorul drept era neagra in totalitate, ma si doare atunci cand o ating, la piciorul stang nu este asa de rau pentru ca am sutat mai putin cu acel picior, care sunt solutiile? Ma intereseaza daca unghia va cadea? Daca exista vreo solutie ca sa nu ma mai doara? Care este cea mai buna solutie sau ce trebuie sa fac in acest moment?(Mi-am pus gheata...)dar nu vreau sa astept ceva din cer... vreau solutii clare! Va multumesc mult, astept un raspuns cat mai repede, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Am patit si eu asa.In cele din urma mi-a cazut.Si cel mai probabil iti va cadea si tie.

| Soret explică (pentru Magnifico):

Cat a durat pana a cazut? sau cat timp te-a durut la inceput? S-a umflat? Ai putut calca? Ai luat ceva de la farmacie? Ai fost la medic?

| Magnifico a răspuns (pentru Soret):

Nu am luat nimic.De durut ma durea doar cand o luam inainte(se dadea peste cap), nu s-a umflat si da puteam calca.Nu,nu am fost la medic.Bafta

| Sabin91 a răspuns:

@mattyoc tu esti stupid.
@Soret va cadea unghia. Poti lua apa oxigenata si sa cureti zona.Pentru alte amanunte le ceri de la farmacie de unde si poti cumpara medicamentele care te ajuta.Bafta man!

| persseuss a răspuns:

O sa ti cada unghia,ciudat -daca te strang adidasii sau incaltamintea de obicei faci basici,sau se roade carnea, o posibil sa ti fi cazut ceva pe piciorul ala, vzi ca e o solutie cu b dar nu mi mai aduc aminte numele acum.intr la farmacie ca sigur are, nu e nimic grav trece repede!

Răspuns utilizator avertizat