| Walker a întrebat:

Astazi am fost la un cabinet stomatolog, pentru tratarea unei masele(scos nervul, plomba.)Inainte de acestea asistenta mi-a facut o injectie la mana insa nici acum nu am aflat pentru ce. Puteti sa imi raspundeti?
Multumesc, dau fundoi big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
A fost un test, pentru a vedea dacă ai reacții adverse la lichidul anestezic. Mi-a fost făcută și mie, și-mi amintesc că a durut mai ceva ca penicilina.
Bineînțeles că înainte de a-mi face, am întrebat de ce, și astfel am aflat.
Sănătate!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ti-a facut-o pentru a te seda un pic! --- probabil, te-au vazut prea panicat.Imi scapa, in acest moment, numele substantei injectate, dar are efectul unui drog slab. O seara faina sa ai!

| KingJulien a răspuns:

hee hee pentru anesteziehee hee
stiu cum e si eu de 4 ani ma duc cu aaparatul dentar, operatii rolling eyes

| gabi1234 a răspuns:

De obicei chestia asta se face la scoaterea unei maseli, inainte de a ti-se pune anestezie la gingina se face in mina pentru a se convinge medicul daca nu faci alergie s-au nu ai urmari negative din aceasta cauza(e ca un fel de proba)... poate o fi fost si la tine ceva de genu asta, asa ca stai linistit/a...nu e nimic grav.