| hu123 a întrebat:

Astazi am pățit un lucru poate banal, eram la toaleta dintr-un complex comercial, capacul toaletei era fisurat (spart), in momentul in care m-am asezat fisura respectiva s-a deschis, iar când m-am ridicat, evident s-a inchis, prinzandu-mi o bucățică din piele unde s-a creat o mica rana. Exista motive pentru care trebuie sa ma îngrijorez, boli cu care m-as fi putut infecta sau altele? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| piSsuletZ a răspuns:

Deci in primul rand cum sa te asezi frate pe o toaleta publica? Chiar nu va invata parintii acasa ca asa ceva nu se face in niciun caz?!?! Sunt o gramada de boli care poti sa le iei din simplu fapt ca te asezat pe asa ceva, putin mai conteaza ca ti-ai prins pielea, asta e un detaliu.

| sierra1 a răspuns:

"prinzandu-mi o bucățică din piele unde s-a creat o mica rana"

ceva sânge?

| hu123 explică (pentru sierra1):

Da, dar doar după ce m-am ridicat

| sierra1 a răspuns (pentru hu123):

"Exista motive pentru care trebuie sa ma îngrijorez"

sânge...nașpa, cam da, urmărește cu atenție evoluția rănii

| Furnicuta000 a răspuns:

Posibilitate exista, doar a fost folosit de sute/mii de oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit "pierzându-mi" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca facuși un dus ar trebui sa fii ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai aseza niciodata pe asa ceva. Macar pune niste hartie deasupra.
Exista o posibilitate sa fi luat ceva, nu mare...dar exista. Dezinfecteaza bine zona, curata in fiecare zi si pune un bandaj curat. Data viitoare nu te mai aseza asa... pune ceva deasupra