| Mocanu_Valentina_1996 a întrebat:

Astăzi când îi făceam baie cățelușei mele m a zgariat pe deget un pic cu coltii producându mi o mica zgârietură, mi a curs sânge doar un pic... crede ti ca ar trebui sa fac acel vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Dacă nu e turbat câinele, nu e necesar vaccinul.

| catapinguu a răspuns:

Da. Trebuie sa faci chiar daca e sau nu turbat. Si eu am fost zgariata de o pisica(era vaccinata), am facut acel vaccin apoi am mai facut 3 saptaman cate un vaccin( una pe saptamana ) si trebuia sa mai fac inca trei daca pisica era turbata! Acel vaccin e valabil 3, 4 ani. Deci, mergi la urgente, la upu si rezolvi problema foarte simplu, fara complicatii. :*