| DOD0512 a întrebat:

Salut, am 16 ani si m-am jucat cu cainele meu de 5 luni in curte, se juca cu degetul meu. cand am tras mana m-am zgariat in dintii lui, zgarietura este foarte minora, nu mi-a curs sange, tin sa precizez ca nu are vaccinurile facute, ar trebui sa merg sa imi fac un vaccin antirabic? tin sa mentionez ca nu am facut vaccinul de 14 ani (am curatat zgarietura cu sapun si spirt)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da stai linistit daca era cainele turbat nu cred ca apucai sa ii pui numehee hee)

| DOD0512 explică (pentru Crackman):

Adica?

| Crackman a răspuns (pentru DOD0512):

Crapa mai omule...

| Saca_Victor_1998 a răspuns:

Trebuie neaparat sa iti faci acele vaccinuri Cu atat mai mult ca, cainele tau nu e vaccinat pana atunci trateaza rana cu spirt sanitar

| DOD0512 explică (pentru Saca_Victor_1998):

Am sa ma duc maine la spital