| Katalinn a întrebat:

Astazi la scoala.nu aveam ce face. si mi-am facut gaura in ureche cu un cercel din tinichea...Folosesc.o crema antibiotica. exista riscul sa se infecteze? in vreo 2 zile pana imi iau unu de argint.care am inteles ca nu se infexteazastraight face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Da, exista riscul sa se infecteze. Chiar daca nu era de tinichea, daca nu era steril, sunt sanse mari sa se infecteze putin. Ai grija cu minuni de astea. E foarte ieftin sa mergi la un Pierce-shop sa-ti faca o gaura cu cercel steril. Daca vezi ca se infecteaza, mergi la doctor sa-ti vada rana.
Succeswinking

3 răspunsuri:
| Oana_4575 a răspuns:

S-ar putea sa se infecteze dar e bine sa nu porti tinichea pana nu se vindeca gaura...eu am avut gauri facute si cu cercelul si s-au infectat, dar si cu catetiera big grin...mai bine dezinfecteaza-ti gaura si cercelul
funda?batting eyelashes

| sergiu_2449 a răspuns:

Da mai ales daca ti-ai dat gaura cu el ar fi riscu sa se infecteze straight face

| georgik_8951 a răspuns:

Sallut nu nu are cum sa se infecteze cel putin eu asa stiu ca si eu mi-am facut mai de mult gaura cu unu de tinichea si cam dup 3, 4 zile mi-am pus unul de argint si nu am avut nimic acum depinde.