| CMorfine a întrebat:

Este ok daca imi fac o gaura in ureche si imi pun un cercel din tinichea? Pentru ca nu am din aur sau argint.
Multumesc.

13 răspunsuri:
| istoleyourcandy a răspuns:

Buna!
Nu, ti se infecteaza urat si o sa faci puroi, dupa care va trebui sa il dai jos.

| benny a răspuns:

E ok, dar o sa te coste mai mult sa-ti reconstrueasca urechea

| eandopuncttk a răspuns (pentru benny):

happy asta-i buna like happy

| Aiureeaaa a răspuns (pentru benny):

Foarte tare astalaughinglaughinglaughing

| Giutsa a răspuns:

Nu este bine saa folosesti cerceii din ``tinichea`` deoarece sigur iti vor inflama urechea.Te sfatuiesc sa iti iei crecei din argint sau aur.Dar argintul este mai accesibil si sa il dezinfectezi, apoi iti poti face gaura linistit/a.

| FlorinDiablo a răspuns:

Nu o sa faci o infectie foarte mare, daca nu ai de aur sau de argint pune ori otel chirurgical ori din plastic sau daca nu ata.

| cristinapasager a răspuns:

Daca nu ai cercel din aur sau argint, incearca unul din inox (otel chirurgical), daca iti suporta urechea. De la pleu o sa ti se coaca urat de tot.

| trafikantu a răspuns:

Absolut NU! Iti va coace si vei avea complicatii. Trebuie pus cercel medicinal pentru o luna-doua, apoi poti incerca aur sau argint, depinde ce metal va fi acceptat mai repede si usor de ureche. Iti recomand aur daca poti, e mai placut la ochi decat argintul.

succes.

| OnlyOneMikyAndre a răspuns:

Nuuu Nuuu si iar Nuuu! Daca iti faci gaura in urechesa nu iti pui cercel de tinichea vei face ditamai infectia! Strange bani pentru cercei de aur sau argint in oriice caz nu din Tinichea!

| Alexandru0007 a răspuns:

Mai bine fara decat cu unul de tinichea.nu e vb de infectie pentru ca oricum tinicheaua e un metal prost ci de faptul ca o sa pari aiurea daca nu e macar de argint cercelul.

| LaraClarice a răspuns:

Nu, nu este ok pentru ca poti infecta. Mai bine iti dai gaura atunci cand vei avea un cercel din argint sau aur.

| Ella3133 a răspuns:

In primele cateva luni ar fi cel mai bine sa iti pui din ala medicinal ca sa nu se infecteze gaura si dupaceea poti purta orice tip ce cercelwinking

| Justin4u a răspuns:

Nu! Dati gaura si bagati Inox sau plastic... Fara tinichea. daca bagi tinichea risti sa faci o mare infectiewinking