| Kqzu97 a întrebat:

Astazi m-am ars la limba cu o boaba de mazare, ce pot face sa-mi treaca? Raspuns Urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mike66Danger a răspuns:

Poti sa-ti pui putina sare sau otet pe limba, sa bei un suc de portocale mai acru, sa dai cu pasta de dinti de propolis sau mere sau sa bei vreo trei pahare medii de apa rece apoi unul cu apa mai calduta
Mult succes!

| jony a răspuns:

Vai da sensibil mai estirolling on the floorDu-te la doctor sa te opereze!rolling on the floor