| Rj a întrebat:

Astazi ma uitam undeva in spate si cand sa ma intorc am intrat intr-un stalp. Am auzit zgomotul, dar pentru cateva secunde nu am stiut ce se intampla si ce am patit. Nu am cazut si nici nu am ametit, dar acum sunt ingrijorata. M-a durut putin dupa aceea si mi s-a infundat urechea, am facut si un cucui, dar am luat imediat antiinflamator si am pus ceva rece si a inceput sa cedeze. Doctorita de familie a spus ca daca nu am lesinat nu trebuie sa ma ingrijorez, dar nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te ingrijora, nu ai motive. Totusi, daca ai dureri de cap, varsaturi, confuzie, somnolenta, du-te la Urgenta. Din experienta mea de lucrat 5 ani intr-un serviciu de urgenta, nu vei pati absolut nimic.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, faptul ca doar cateva secunde ai fost confuz nu este ingrijorator. daca nu ai avut simptomele mentionate in 48 de ore de la incident, ai scapat de orice risc.

| EmaS a răspuns:

Eu cred ca nu ai fost tu atenta. Daca ti se mai intampla, te sfatuiesc sa iti faci un set de analize.

| wintage a răspuns:

Cu ce ai intrat in stalp? Dezvolta.
Cu bicicleta? Sau mergand pe jos?

| Rj explică:

Mergeam pe jos big grin si m-am lovit la fata inclusiv la frunte.

| Rj explică:

Multumesc mult. Pana acum nu am avut niciun simptom din cele enumerate de dvs. Deci faptul ca pentru cateva secunde nu mi-am dat seama ce se intampla nu este ingrijorator?

| calutuuuu a răspuns:

Ascult-o pe doctorita voastra de familie! Stie ce spune!winking