| Dogx a întrebat:

ieri am fost cu bicicleta pe un traseu de biciclete in padure eu am mai fost pe acel traseu de multe ori numai ca ieri... am sarit cu bicicleta am cazut pe spate si mi-am dat cu capul de pamant si am lesinat cateva secunde ma tineam de cap mergea stanga reapta eram tot plin de pamant... pee drumm-am intalnit cu niste vecini dar eu am uitat ce am facut cu ei mi-a povestit un prieten care a fost cu mine eu cred ca era sa imi intorc mana pentru ca am un pic iesit osu in sus pe spate sunt tot zgariat eu acuma stau in pat nu am mers la scoala ca ma doare capu
Ce sa fac? ma doare capu cand ma ridic ( o fi cum am cazut )?
am luat o pastila de cap acuma cateva minute si cred ca mi-am intors osul la mana stanga pentru ca daca inting mana imi iese un os si chiar nu ma doare doar daca apas tare pe os
Ma puteti ajuta cu niste sfaturi daca a-ti patit sau ce sa fac sa merg la doctor de familie sau sa imi spuneti daca am ceva la mana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Suna imediat la 112!--- lovitura la cap urmata de pierderea cunostintei(lesin) iti poate pune in pericol viata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ai lovit la cap, ai lesinat, ai oasele iesit si tu nu te ai dus la medic de urgenta?

| Fatamuntilor a răspuns:

Cu loviturile la cap nu-i de glumit!
Uneori efectele pot aparea in timp.
Mergi la doctor!

| SkyPilot a răspuns:

Pentru orice lovitura la cap se merge cat de repede la doctor. Si daca tot mergi, ii arati si restul.