| laviniaaaaaaaaa a întrebat:

Astăzi pe la amiaz m-am enervat destul de tare.
Acum spre seara, pe la ora 20:00 m-am enervat din nou, dar nu ca la amiaz și a început să îmi curgă sânge din nara stângă. Țin să menționez că nu m-am lovit sau ceva. Este ceva grav? Mai vreau să adaug că au fost date cand m-am enervat mult mai tare decât azi și nu mi s-a intamplat. E prima dată când pățesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La unele fete adolescente se intampla.
Daca se mai intampla sa-ti curga sange din nas, atunci mergi la medicul de scoala /de familie, sa-ti dea 1-2 injectii cu vitamina K!

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru Bula):

Mulțumesc de răspuns, voi lua în calcul in caz că se va mai repeta(sa speram ca nu)

| romeo78 a răspuns:

Hipertensiune craniană datorită nivelului crescut de adrenalină datorită faptului că v-ați enervat fără a vă descărca prin diverse acțiuni: țipete, strigări, o lovire a unui obiect de mobilier.
Plus că este caniculă? și deja sângele este foarte cald, dilatat.
Mergeți la medicul de familie și cereți sfatul pentru această problemă medicală.

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru romeo78):

Da, am să iau in calcul asta. Multumesc de raspuns

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Enervare, creșterea tensiuni arteriale. Acolo sunt vase foarte multe care încălzesc aerul înainte să intre în plămâni, etc. Ele sunt foarte aproape de suprafața mucoasei, se rup ușor. Nu este nimic grav deocamdată.

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru sadrian46):

Nici eu nu cred ca este nimic grav deocamdată. Multumesc de raspuns

| dinaprilie a răspuns:

Tensiunea mare! Mergi la cardio si treci si pe la psihiatrie pr calmante ( dat fiind faptul ca este asociat cu nervi si sange ). Sau mai stai si mai observa.

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru dinaprilie):

Nu cred că e nevoie de psihiatrie, cred ca toata lumea se enerveazălaughing)))Multumesc de raspuns.

| Ara8890 a răspuns:

Păi contează şi de ce te-ai enervat
mie nu mi s-a întâmplat niciodată să îmi curgă sânge din nas când mă enervam.