| ovidiuuuu a întrebat:

Ati avut besici in gura? daca da imi spunneti cu ce sa ma tratez sa imi treaca? pentru ca mi se fac besici in gura si ma doare de mor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cumpără de la farmacie Glicerină Boraxată îți dai de 2 ori pe zi dimineața și seara. Asta acum să-ți treacă. Reapare te duci la medic, numai vii aici să ne întrebi pe noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctor sau la o farmacie sigur o sa te ajute iar daca te-ai muscat si este vorba de afte poti folosi o solutie inpotriva aftelor sau aftanol

| SirOne a răspuns:

Du-te la doctor

| MariaMirabell a răspuns:

Mergi la doctor! Eu fac deseori afte in gura, am mers la doctor, mi-a dat un medicament sprei, Bornilene care m-a ajutat. Necesita sa mergi la medic sa-ti dea o reteta sa -ti procuri medicamentul potrivit tie.

| ovidiuuuu explică (pentru MariaMirabell):

Dar de la ce se fac nu stiti?

| DarkGirl92 a răspuns:

Se numesc afte.Ele pot aparea daca ai carente de vitamine(b12, b2, b6).Nu prea ai ce sa le faci, pentru ca o sa dispara in 2-3 zile.

| SweetPain a răspuns:

Incearca cu bicarbonat