| Mine12 a întrebat:

In urma cu putin timp am fost plecat intr-un cantonament cu scoala in care numai am alergat, pe talpi mi s-au format cateva besici care mi s-au spart iar una din ele mi s-a infectat deoarece nu am avut cu ce sa o tratez. Ma doare foarte tare, nici nu pot calca, ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ti s-au infectat? Dar unde ai stat, in jungla? Seara nu faceati baie? In fine. Curata-le cu Rivanol, bandajeaza-le si ia o mica pauza.

| Mayhem666 a răspuns:

Poti sa te cureti cu solutii speciale ca sa scapi de infectie, daca deja este mult prea infectata pentru a putea fi tratata, poti sa te duci la un medic, dar nu cred ca este cazul, cred ca nu este foarte infectata, daca ai apucat sa te tratezi la timp.