| anonim_4396 a întrebat:

Aveti experiente in care a functionat autosugestia pentru vindecarea anumitor boli/afectiuni?

15 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Legea atractiei functioneaza de minune, numai iti doresti, si, poti muta chiar si muntii din loc.Asta ne spune si Iisus ("crede numai","de ce te-ai indoit","spune-i muntelui acela sa se arunce in mare")un om, fiind un copil al lui Dumnezeu, poate la randul lui sa faca minuni.
Exista si o carte, si un film.Iti dau filmul.
http://www.youtube.com/watch?v=b-BfpcE5TBg&feature=related

| anonim_4396 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Mersi pentru film, mai este unul, nu stiu daca l-ai vazut ''the secret'', despre legea atractiei.O zi buna!

| DyNo a răspuns (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Am vazut filmul, am citit si cartea.

| DyNo a răspuns:

Da. M-am vindecat de cancer la rinichi si mi-am redus, aproape eliminat, unele defecte de personalitate, prin autosugestie, si imagerie mentala.

| anonim_4396 explică (pentru DyNo):

Cum se practica mai exact aceasta autosugestie pentru vindecare, exista niste reguli pentru frazele pe care le spui etc.Da-mi mai multe detalii

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru DyNo):

Ai respectul meu!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

Imagerie mentala? Îmi poţi spune mai multe?

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

E mai greu de explicat, este tot un mod de a "pacali" subconstientul, eu mi-am imaginat boala, ca pe niste furnici sau ganganii mici care ma mancau, iar NK ( natural killer-ii) mi i-am imaginat ca pe niste albine, sau insecte zburatoare care eliminau de pe mine boala ( insectele care ma mancau ). Am facut acest exercitiu timp de 30, 40, 50 de minute pe zi.

| DyNo a răspuns (pentru anonim_4396):

Fraza de autosugestie, trebuie sa patrunda direct in subconstient, deoarece el este, marele regulator al funcitiilor vitale, nu doarme niciodata. uite fraza pe care am folosit-o eu cand am fost bolnav:
''Eu, prenumele si numele meu ( nu le voi spune aici ), sunt complet sanatos, cancerul de pe rinichiul meu a fost eliminat definitiv din organismul meu.''
Observi ca am formulat-o ca si cand as fi fost deja vindecat, asa subconstientul va compara formula de autosugestie pe care tocmai a preluat-o si o va compara cu starea actuala a organismului, va vedea ca ceva nu se potriveste, si va lua masurile necesare, pentru a fi "la zi", deci sa vindece cancerul. Mi-am inregistrat formula de mai sus pe telefon si am ascultat-o la nesfarsit noaptea, cand dormeam, cand constiinta era adormita, si subconstientul o preia mult mai usor.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

Uite...aş vrea să te întreb câte ceva despre asta. Îmi poţi da un id de mess?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

Uite...vreau sa stiu mai multe despre asta, mi se pare foarte interesant. Imi poti da un id de mess?

| anonim_4396 explică (pentru DyNo):

In cat timp au aparut rezultatele?

| anonim_4396 explică (pentru DyNo):

Am auzit ca functioneaza si pentru chestii cum ar fi acneea sau cresterea parului, dar sincera sa fiu sunt cam sceptica...

| DyNo a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai doctorul mi-a dat vreo 6 luni de trait... fara tratament, cu tratament, in jur de un an, eu nu am respectat tratamentul doctorului, nici sfaturile, mi-a spus ca in acest timp, cat mai traiesc sa merg pe la o biserica recomandata de el, ca preotul de acolo are har si toate astea... nici nu am vrut sa aud, si cu icoanele "facatoare de minuni", tot autosugestie este, si avand in vedere ca nu cred in asa ceva era inutil sa ma dau cu capul de ele. De la diagnosticare au trecut doi ani.
Da, merge si pentru vindecarea acneei, si pentru defectele de personalitate etc.

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

Da, id-ul meu de mess este: ioan_4all