| thatstrangeredhead a întrebat:

Ati avut vreodata un atac de panica? Cum s-a manifestat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Am simțit deodată că nu mai pot să respir și credeam că o să mor sufocată laughing am avut noroc că la primul n-am fost singură, după am mai avut 2-3 și am știut mai bine să le gestionez. e nașpa că după, o perioadă de vreo oră mă doare în piept destul de rău. ideea e să găsești ceva să te calmeze, să-ți dai seama că e doar un fel de sperietură și că o să treacă, tu poți respira și trebuie doar să te calmezi. ajută și să scoți capu puțin pe fereastră

| RAY a răspuns:

Da, simti ca nu poti respira, te sufoci, simti un nod in gat, te speri, o data mi-a dat si pulsul mare de 150 si tensiunea de 110 cu 160, faza e ca vin cand nu te astepti, te gandesti la ceva sau intri intr-un mgazin si poti avea, plus ca te gandesti ca mori, simti durere in regiunea inimi, durere de cap, nu iti poti imagina cum e, poate aparea si daca ai un cosmar te trezesti si simti sufocat si ca inima iti bate puternic

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Si greata

| sierra1 a răspuns:

Profu iți dă lucrare neaunțată și ești bâtă. Precis stii sentimentul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O dată am avut o noapte întreagă de spasme musculare a mușchilor de la picioare. În altă noapte, nelegată de aceasta, nu reușeam să inspir aer suficient, simțeam că mă sufoc.

| CataCatalin994 a răspuns:

Anxietate, puls ridicat, durere in piept, senzatie de sufocare, furnicaturi in maini si picioare, si nu te poti gandi decat la faptul ca e gata.