| AvalohAlyn a întrebat:

Ati fost vreodata in depresie? Cum v-ati revenit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Din pacate depresia a devenit o boala de care multi oamneii sufera.Nu este nici o rusine ca te confrunti cu aceasta boala deorece depresia se poate trata și vindeca, numai că este nevoie de o participare activă la procesul de vindecare și de ajutorul unui pshiolog sau pshiatru.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa faci lucruri care inainte iti faceau placere. Sa gandesti pozitiv, sa ai mereu o preocupare. Stiu ca pare cliseic, dar asta te scoate din depresie. Bineinteles, daca e avansata depresia, s-ar putea sa ai nevoie de tratament medicamentos.