| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand respir simt ca aerul nu ajunge acolo unde trebuie si de multe ori raman fara aer si trebuie sa respir foarte adanc. Oare astea sunt simtome de astm? asa sunt de ceva ani buni dar nu am dat atentie sa ma duc la vreun control, ce ar trebui s fac? oare am astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| andrutza1323 a răspuns:

Pai dupa simtome 99% eu spun ca e astm. Urgent mai bine faci un control.am si eu o ruda cu aceiasi boala si tot asa avea si el pana a fost la doctor si a aflat ca cea ce banuia era adevarat Succes

| emyly_8611 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti faci un control cat mai repede,mai ales daca ai aceste simptome de atat de mult timp.E posibil sa ai astm! Cred ca acestea sunt simptomele astmului.
Repet: sa mergi sa iti faci un control!
De obicei cand ai ceva probleme nu trebuie sa stai atat de mult acasa, ci trebuie sa mergi sa iti faci un control de rutina ca sa vezi ce probleme de sanatate ai! Ca nu cumva atunci cand mergi, boala sa fie prea avansata!
Sper ca te-am ajutat :*winking