| adonisani a întrebat:

de vreo cativa ani de zile nu pot sa respir bine.De cand ma stiu seara cand ma puneam in pat trebuia sa trag aer in piept de cateva ori ca sa imi poata ajunge aerul in plamani.In ultimul an, starea asta s-a agravat.Nu am aceasta ptoblema doar cand ma pun in pat ci..chiar foarte des.Cand sunt speriata, cand mi-e frica chiar si cand merg pe strada mi se intampla sa raman fara aer.Trebuie sa ma opresc si sa respir foarte adanc de vreo cateva ori,pana casc, ca sa imi revin.I-am spus mamei despre aceasta problema dar a zis ca nu e ceva grav si ca o sa-mi treaca.Stiti cumva ce am si..credeti ca aceasta problema necesita un control medical?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil simptomele tale sunt date de un astm bronsic. Este absolut necesar sa ajungi intr-un serviciu de pneumologie pentru un consult. http://www.i-medic.ro/boli/astmul-bronsic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai atacuri de panica cred.
Sigur ca necesita un control la medic, sa-ti faci niste investigatii.
Trebuia sa fii mers de atatia ani.
Te pup!