| Awwwww a întrebat:

Poate sa iti apara vanatai pe picioare chiar daca nu te-ai lovit, asa pur si simplu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| radioactive00 a răspuns:

Teoretic nu, dar te poți lovi fără să iti dai, in somn sau pur si simplu sa nu iti mai aduci aminte sau sa nu bagi in seama si sa iti apara o vânătaie fără sa stii de ce.

8 răspunsuri:
| Veme a răspuns:

Pe langa interventia pertinenta a lui vangaelis, as putea adauga ca si in cazul in care iei anticoagulante ti se mai poate intampla acelasi lucru.

| drogh a răspuns:

Probabil te-ai lovit fara sa fi realizat asta. Asa pur si simplu nu are cum.

| vangaelis a răspuns:

Echimozele aparute aparent fara motiv mai pot aparea in carente de vitamina C, vitamina K si B12 in tulburari ai factorilor de coagulare a sangelui, tulburari hepatice...

| vangaelis a răspuns:

Lia, cum poti sa apreciezi un altfel de raspuns lipsit de argumentatie si logica? O alta apreciere eronata, din pacate. O zi buna.

| Awwwww explică (pentru vangaelis):

Oricum,probabil intrebarea va fi stearsa si m-am gandit sa-i dau cuiva funda.

| pufuletziii a răspuns:

laughing)))))))))))) De unde le scoateti, oameni buni?rolling on the floor))

| vangaelis a răspuns (pentru pufuletziii):

Te referi la mine? din cate stiu, eu cel putin am fost pe subiect

| pufuletziii a răspuns (pentru vangaelis):

Nu ma refer neaparat la tine.big grinbig grin