| asdasdsada a întrebat:

Auziti am pete albe pe corp de la coca-cola mia otravit ficatu daca nu mai beau cola si beau foarta multa apa imi dispar petele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ma indoiesc ca pot sa-ti apara pete albe pe corp de le Cola. Mai bine du-te la medic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Răzvan, tu de medic de familie nu ai auzit?
Poate fi vitiligo, poate fi orice!
Lasă cola mai ușor, bea apă plată pentru o bună hidratare a organismului!
Pa, pa.

| Luy a răspuns:

Nu cred ca rezolvi ceva cu apa si nu cred ca numai cola ti-a afectat ficatul.Mai bine te duci la un medic de familie sau un dermatolog nu te lua dupa gurile noastre.Sanatate!

| asdasdsada explică:

Secretname eu beau cam o sticla de cola pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme cu ficatul incearca sa bei ceai de nuca. S-ar putea sa iti treaca, insa apa poti inlocui cu ceaiurile chiar daca nu iti plac ca sunt mult mai sanatoase decat apa in sine. (am auzit la televizor ca s-a descoperit ca de fapt daca bei 2 litri de apa nici nu e atat de sanatos.) Incearca sa te hranesti corespunzator si sa nu ai bei coca cola ca este cea mai nesanatoara racoritoare. In alte tari se spala parbrizele cu ea, deoarece curata foarte bine grasimea. Insanatosire grabnica.

| mariusxd a răspuns:

Alergie?

| secretname_8475 a răspuns:

Cata cola bei pe zi?