| cipp94 a întrebat:

Azi a inceput sa ma doara incheietura mainii destul de rau si nu stiu de ce straight face. Aveti vreo idee cum as putea sa o fac sa treaca sau de ce o am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

S-ar putea sa fie de la prea mult stat la calculator si ai stat prea mult cu mouse-ul in mana. A aratat si la stiri despre chestie asta!

| adryana_6677 a răspuns:

Exista 3 posibilitati:
1.te-ai lovit sau ai facut o miscare brusca si s-ar putea sa fi facut o entorsa
2.ai un traumatism mai vechi si datorita vremii ar putea sa te doara din cauza reumatismului(reumatismul il poti avea daca ai sau ai avut un traumatism )

| fabianthekid a răspuns:

Poate ai dormit cu mana sub tine sau intr-o pozitie incomoda. Mi s-a intamplat si mie, intr-adevar e enervant dar trece a doua zi.

| mery_6329 a răspuns:

ori ai reumatism ori ai folosit mana prea mult
date cu o crema buna apoi miscatzi mana