| Jessyka888 a întrebat:

Buna,voi ce parere aveti de tatuajele la fete? stiu ca unii o sa criticatii intrebarea asta.dar pe mine chiar ma atrag si as vrea foarte mult sa imi fac unu doar ca nu stiu ce zona sa alge incheietura mainii sau umar? si cam ce modele, unii zic sa imi fac ce ma reprezinta dar sincer nu am nici o idee ce as putea sa imi fac.voi ce ati alege?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Imi plac foarte mult tatuajele, indiferent de cine sunt purtate, atat timp cat sunt modele interesante si creative, dar mai ales reprezentative pentru cel sau cea care le are. Desigur, cu conditia sa fie realizate profesional. In ziua de azi nu mai sunt considerate un subiect atat de controversat, insa mai exista inca prejudecati in privinta asta, in special daca cineva are o mare suprafata a corpului acoperita de tatuaje. Cu atat mai mult daca persoana respectiva este de sex feminin. Oricum, daca obisnuiesti sa nu tii cont de ce crede majoritatea, nu te opreste nimic sa iti faci (poate doar varsta, daca nu ai peste 18 ani, sau macar peste 16).
Cat despre model si locul de pe corp, asta depinde doar de tine. Anumite design-uri nu pot fi plasate oriunde pe corp, fiindca ar putea crea un efect vizual inestetic sau nepotrivit. Trebuie sa tii cont de model, marime si loc in alegerea pe care o faci, dar mai ales de salonul pe care il alegi (portofoliu, igiena, pret etc.). Personal, mi-as face unul pe incheietura mainii, fiindca am catva idei de design-uri care s-ar potrivi in acel loc, insa nu m-as opri doar la unul singur. In orice caz, trebuie sa fii foarte hotarata, fiindca nu vei putea scapa de un tatuaj atat de usor dupa ce ti-l faci.

| drogh a răspuns:

Mi se par interesante şi atrăgătoare, dar nici nu aş vrea să am unul.Nu e genul meu...Dar, dacă într-adevăr îţi doreşti să ai un tatuaj, atunci îl poţi face, chiar dacă este dureros şi periculos.
Exemple:
http://www.oriceoricum.net/......xy_018.jpg
http://lumeablondelor.ro/wp-content/uploads/2012/07/tatuaje3.jpg
http://www.oriceoricum.net/......xy_007.jpg
http://4.bp.blogspot.com/......atuaj1.jpg
http://modelepentrutatuaje.com/......rat_17.jpg
Mai sunt şi altele. Poţi să cauţi imagini ori pe google, ori pe weheartit.com.

| ARF a răspuns:

Tot asa. Fa ceva care reprezinta. Spre exemplu: daca ai copilarit pe strada Trandafirilor, fa-ti un tatuaj cu un trandafir. In acelasi timp, trandafirul reprezinta si feminitatea.
Ai putea sa iti faci un semn comun dintre tine si persoana cea mai importanta pentru tine.
Daca esti mai rebela, poti sa iti faci un tatuaj cu un craniu, sau cu o fata mai rea smug rolling on the floor
Daca esti mai gingasa, fa-ti o floare.
Care este visul tau? Reprezinta-l printr-un tatuaj! Spre exemplu, eu as vrea sa devin un medic, asa ca mi-as face un tatuaj cu un stetoscop, sau un doctor sexi smug
Sper ca te-am ajutat happy