| eubaiatulsexi a întrebat:

Azi am scos mana din ghips dupa 4 saptamani. Am avut o rupta la incheietura. Doctorul mi a zis rimp de o luna sa fac exercitii in apa cu sare si tarate. Ati folosit aceasta tehnica? Pot sa ma joc pe xbox afecteaza refacerea? Xboxul este un joc cy o maneta pe care o ti in mana si apesi oe butoane? Cateva sfaturi pentru recuperare? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Userrr a răspuns:

Ai rabdare, la inceput te va durea incheietura dar n-ai ce sa ii faci.Incearca sa o misti incet, incet si in cateva saptamani vei fi ca nou.

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Si eu am avut la fel si mi-a trecut imediat, dar nu am facut nici un exercitiu de genul asta. Oricum, eu zic ca poti sa te joci. Bafta!

| eubaiatulsexi explică (pentru Sn4k3):

In cat timp ti a trecut. eu am umflata putin mana la fractura.

| Sn4k3 a răspuns (pentru eubaiatulsexi):

Nu mai stiu. In cam o saptamana cred sau mai putin.

| toleagiulia a răspuns:

Trebuie sa iei o pauza daca xbox-ul nu o solicita prea mult te poti juca dar daca mana se va suprasolicita nu este indicat, repausul este cel mai bun remediu

| eubaiatulsexi explică (pentru toleagiulia):

E normal sa fie umflata la inceput? Doctorul mi a miscato destuk de tare in toate partile si mi a zis sa fqc asa timp de o luna in apa cu sare su yarate e ok?

| torresbydragos a răspuns:

Poti sa te joci pe xbox fara probleme.Cred ca ar trebui sa porti si o fasa elastica.