| FriendsShow a întrebat:

Anul trecut, in luna mai,mi-am scos mana din ghips, avand incheietura de la mana dreapta rupta.A fost fractura.Am tinut-o in ghips o luna de zile.Chestia este ca nici acum de exemplu nu pot forta mana asa cum trebuie,de exemplu la skandenberg,ma doare doar daca fortez putin mana,pe cand la stanga,evident, nu am nicio problema. Ce sa fac? doctorul care s-a ocupat nu mi-a dat niciun fel de exercitii de facut, nu m-a trimis la nicio recuperare. Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Chiar daca nu te-a pus doctorul, ar fi trebuit sa faci cateva exerciții cum ar fi sa rotești încheietura mâinii, sa strângi si sa deschizi pumnul si sa ridici obiecte. Du-te la doctor pentru ca s-ar putea sa nu se fi reparat fractura sau macar sa te vadă un doctor si sa îți facă o radiografie ca sa fii sigur ca nu ai nimic si sa poți sa îți folosești mana ca inainte.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| maria14142 a răspuns:

Daca doctorul nu ti-a dat exerciti ar trebui sa te interesezi ce ar trebui sa practici! Bafta

| cosminelFdb a răspuns:

Pai dupa ce iti dai ghipsul jos ar trebui sa mai stai cateva sapt. in repauz fara sa formezi mana pana cand mana se v-a obisnui fara ghips funda?