| Cadillac a întrebat:

Azi cand m-am trezit ma manca ochiul si m-am scarpinat foarte rau mi-am dat cu nsite picaturi in ochi si parca mi-a mai trecut dar nu total si cred ca o sa im itreaca in cel mai scurt timp si vreau sa va intreb daca aceasta chestie poate fi un motiv de ingrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustAddaCool a răspuns:

Nu, stai linistit happy, si eu am patit asta. Mi-am pus cu niste picaturi in ochi si dupa vreo 3 zile de pus de 2-3 ori pe zi mi-a trecut. Dar la mine a fost mai grav pentru ca eu m-am scarpinat mult si mi se sparsese o vena, nu curgea sange dar se vedea urat. Stai linistit o sa-ti treaca repede!

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Daca persista mancarimea, se inroseste ochiul si iti lacrimeaza, du-te la un medic oftalmolog. http://www.i-medic.ro/boli/conjunctivita

| alexiaa a răspuns:

Nu,dar trebuie sa-ti mai pai picuri in ochi timp de cateva zile, gen Proculin sau altele.