| Nenuţa a întrebat:

am o mica problema. Ieri, inainte sa ma duc sa dorm, ma manca ochiul, si m-am scarpinatstraight face, si era un pic rosu. Azi cand m-am trezit e si mai rau, parca as avea conjuctivita, sau cum se zice, e din cauza de ieri sau e o boala?straight face Va rog raspundeti, funda.

3 răspunsuri:
| JesyQa a răspuns:

Nenuta, este de ieri cu taoate ca nu pare ceva foarte grav ar fi bine sa te duci la medic, deoarece se poate agrava si va fi mai rau un membru al familiei mele a patit a asa ceva si sia turnat picaturi peste o saptamana ia trecut )))))

| Nenuţa explică:

Chiar am fost la medichappy, si nici nu s-a uitat la ochiu´l meu, mi-a zis : Te-ai trezit cu ochiul lipit? Eu: Nu. Si face : ai conjunctivitis, cum naiba ma? Oricum, de la distanta care o avea nu se vedea nimic la ochi, totusi mi-a dat picaturi, si acum mi se mai vede doar o vena rosie:S.

| ralwshine a răspuns:

Buna,si mie mi s -a intamplat acum 2 zile, am venit de la scoala si am observat ca aveam venele inflamate.Chiar m am speriat pentru ca m am gandit ca mi s -a spart vreo vena. Spre norocul meu s a retras a2a zi, dar te sfatuiesc sa mergi la un medic, asa iti poate da niste picaturi sau ce considera ca este necesar. Funda?big grin