| jon22 a întrebat:

Azi de dimineata am avut scaun sub forma unor bobite inchis la culoare am si un disconfort la stomac de la ce ar putea fi asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cred ca disconfortul ala ii la intestinul gros, nu la stomac. Manca supa de pui cu multe zarzavaturi, paine neagra cu tarate, iaurt, samd, chestii care ajuta la formarea unui scaun normal. Bea cel putin 2 l apa pe zi, preferabil peste 3 l, in asta intra si apa din alimente - supa, fructe, legume, etc.

3 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Depinde de ce ai mâncat. Încearcă să bei un ceai călduț, poate te liniștește și dacă disconfortul prsistă, mergi la medic. Însănătoșire grabnică!

| elena33_1247 a răspuns:

Constipatie

| daniela_3499 a răspuns:

Intrebari din astea pui pe site!: