| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a întrebat:

Azi dimineata cand
m-am trezit am vazut ca imi apare un herpes...in partea de jos a buzei inferioare. stiti vreun remediu sa imi treaca pana luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am probleme cu herpesul la gura cand mi-e lumea mai draga.Degeaba arunci banii pe Aciclovir, Zovirax Herpesstop.De la primele intepaturi care iti dau semnalul ca se apropie aparitia herpesului dai cu unguent Fluocinolon pe buza tot timpul, este posibil sa nu mai iasa deloc sau vei avea un mic herpes care dispare in 3 zile.Incearca, nu ai nimic de pierdut

9 răspunsuri:
| anka a răspuns:

In momentul in care simti ca iti apare herpes trebuie sa pui Aciclovir sau Herpestop. Nu mai evolueaza.

| Arthur a răspuns:

Nu stiu un remediu asa rapid. Dar poti sa-l maschezi.

| cretzufinish a răspuns:

Aciclovir unguent, tine-l acoperit astfel, spala-te cu musetel si da-te iar. Are acelasi efect ca Herpestop-ul insa e mai bun deoarece nu lasa semne.
http://www.farmablu.ro/uploadpoze/ar27.jpg

| Ady_4009 a răspuns:

Eu m-am dat cu alifie de galbenele si mi-am luat si plasture de la drogherie ...si mi-a trecut intr-o saptamana sad

| IuliaAle a răspuns:

Ai incercat un plasture din acela anti-herpetic?

| tomtom_7971 a răspuns:

Pai vezi ca la farmacie sunt cateva remedii, dar incearca sa ceri niste plasturi pentru herpes, sunt cam scumpi dar eficienti, cu cat mai repede cu atat mai bine!

| noname_6708 a răspuns:

Incearca aciclovir... o gasesti la orice farmacie, si in 3 zile iti trece

| mileystar1992 a răspuns:

Du-te la farmacie si zi sa-ti dea niste plasturi de herpers

| liana_8202 a răspuns:

Inceraca sa nu pui mana pe el, sa iesi in frig sau ceva de genu...foloseste un plasturi antiherpetic si nu i da foarte multa atntie, sigur o sa ti treacahappy