| Larisamonica a întrebat:

Azi dimineață când m-am trezit ameteam și tremuram vedeam negru în fața ochilor si imi sinteam capul ca imi bubuie nu puteam sta în picioare ma simțeam foarte slăbită am stat puțin în pat sa îmi revin și m-a luat mai tare niște stari aiurea nu mai eram costienta în acel moment. De la ce credeți ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Azi dimineață când m-am trezit ameteam și tremuram vedeam negru...ce credeți ca poate fi?"

dacă nu e o ghici-ghicitoarea-mea, du-te dom'le la medic, ar putea fi ceva extrem de grav!

| ReddY25 a răspuns:

Suni la 112, e spre binele tău

| ValentinMihai78 a răspuns:

Sunați la nr. de urgență 112 când aveți astfel de probleme medicale, altfel se poate ajunge la deces, în cel mai fericit caz sau să deveniți o legumă! Slăbiciunea, amețeala, semiconștiența sunt manifestări neurologice, care netratate la timp pot duce la complicații.
Este mai mult decât anemie!

| ZokoZEW a răspuns:

Se numește anemie, anemia se manifesta prin scaderea globulelor rosii din sange sub nivelurile normale, globule ce sunt necesare pentru transportul oxigenului catre tesuturile din organism.