| anonim_4396 a întrebat:

Azi la scoala am ridicat in spate un coleg de vreo 100 kg si n-am avut nimic, simt putin coloana da nu ca durere dar dupa am ridicat pe umeri pe un coleg de 75 kg si am simtit o usoara durere in zona testiculelor, este posibilitatea de hernie sau ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Poate fi si hernie, dar la barbati mai exista problema asta dupa ce ridica o greutate foarte mare sa apara si durerea de testicule care ar trebui sa treaca in cateva ore, zile. Daca in cateva zile nu-ti trece durerea mergi la medicul de familie pentru a exclude o hernie. Apropo, pe viitor nu mai ridica greutati asa mari daca nu esti antrenat pentru asa ceva, se pot intampla si lucruri mai grave.