| AndreiC05 a întrebat:

Ma numesc Andrei si am 16 ani.Acum 2 zile am ridicat un obiect greu, iar din acel moment am simtit o usoara durere la spate.Nu ma înțelegeți gresit,este o durere usoara care de multe ori dispare si care nu ma face sa ma simt rau, dar simt ca atunci cand imi fortez spatele incepe sa doara...
Ce sa fac? Oare am hernie? Am verificat simptomele si nu m-am regăsit in niciunul.
As aprecia sfaturile voastre.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Cum scrie si jos, problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita consult specializat. Poate niste raze la coloana n-ar strica, du-te la doctor, iti va da bilet de trimitere unde crede de cuviinta, nu te ingrijora, e mai bine sa aflii mai repede daca e ceva care ar trebui sa te ingrijoreze sau e ceva trecator. Iti spun din proprie experienta, pot evolua neplacut si pot aparea complicatii din lucruri banale. Ai grija! Pace!