| hiphoph4ever a întrebat:

Azi m-au externat din spital. operatie de apendicita. ce am voie sa mananc k nu mau lamurit doctorii faceti-mi o lista

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy supe mami, supe si iar supe, dar fara cartofi, mai mult zeama, cred ca o saptamana asa trebuie sa papi.lapte acru...insanatosire grabnica si multa sanatate!

| Moiseicip a răspuns:

In general mancaruri usoare, dar mai ales ceea ce iti prieste pentru inceput.Eu dupa ce m-am operat de apendicita si am iesit din spital nu am tinut cont de un regim anume si nu am avut nimic.

| ion1731 a răspuns:

Nimic prajit, dauneaza mult in aceasta perioada

| emmaemmanuella a răspuns:

Pai in nici un caz nu ai voie sa mananci alimente care te baloneaza sau iti provoaca constipatie ( de ex. varza), mananca doare mancaruri usoare si nu foarte sarate, doar foarte putina sare... poti cauta pe internet: http://www.procto.ro/regim-alimentar-dupa-operatia-de-apendicita/...multa sanatate