| aleu23 a întrebat:

Azi mi-am bagat singura piercing in ata de sub limba... exista pericolul sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raamonikaa a răspuns:

Daca simti ca te doare sau se umfla sublingual du-te URGENT la Chirurgie Buco-maxilo-faciala ca poti sa faci un abces foarte periculos care iti pune in pericol chiar viata.

4 răspunsuri:
| FallenRichard a răspuns:

Trebuie sa stii ca cavitatea bucala este un wc ambulant,plin de milioane de bacterii,deci risti sa faci o infectie foarte neplacuta,complicatii,cangrene,tesut mort...,deci mai bine mergeai la un profesionist, insa daca nu apar simptome neplacute inseamna ca te-ai dezcurcat, insa nu repeta experienta nu merita!

| Ioana_9117 a răspuns:

Poate sa se infecteze.du-te la medic daca apare vreun semn, cat de mic.

| dotr a răspuns:

Infectie. Daca ai probleme dupa ~2 zile du-te la un medic.

| Izaaaaq a răspuns:

Ai grija, oricand poate sa ti se perforeze acolo, cu piercing-urile nu e de joaca.Pa,pa