| Loryoficial a întrebat:

este cineva care si-a facut piercing in limba?
a durut cand la-ti bagat prima data?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că doare, limba este un organ muscular. Toti muşchii din care este constituit acest organ sunt controlaţi printr-un nerv cranian, nervul hipoglos.
După piercing mare grijă la igiena orală, posibilitatea infectării este prezentă.
Pa, pa.

| Roxy a răspuns:

Ciao
Pai am avut...
Daca nu iti da anestezic doare. i ca si cum tiai baga un ac printr-un muschi.deci doarebig grin
Dar daca folosesti anestezic local gen lidocaina(nu ii injectabil) sau xilina(injectabil) nu o sa te doara cand o sa iti bage pirsu numa dupa ce trece efectu anestezicului...
eu mi l-am facut fara anesteziebig grin

| DjDariuS a răspuns:

Depinde acum daca baiatul/fata care til face cu o solutie care iti amorteste limba no sa te doara. Daca iti face in bajocura o sa te doara rau de tot. Si dupa cel bagi piercingu trebuie sa ti cont de niste reguli cateva saptamani. Sper ca te-am ajutat si o sa-mi dai mie Funda. Bft.