| mgtow a întrebat:

Azi pe la ora 3:40 m-am trezit din somn cu o durere puternica de stomac cred ca am stat vreo 15 minute suferand m-am dus la baie apoi am stat aplecat putin si m-am pus din nou in pat. Acum cateva saptamani am mers la spital si mi-au zis ca nu am nimic la stomac. Problema e ca sunt nopti in care ma trezesc cu dureri de parca as fi in infern voi avea cancer la stomac pe viitor cat timp voi rezista oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In nici un caz astea nu sunt simptome de cancer de stomac sau de leziune precanceroasa. INsa trebuie sa-ti mai faci investigatii (endoscopie, ecografie).

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ca ai o gastrita care se activeaza primavara si toamna, de obicei. Si poate ca mananci tarziu seara si consumi mancare grea pentru stomac. La noi se gaseste un medicament pentru asa ceva,"dicarbocam",dar tu poti gasi acolo "renie",care este tot asa ceva. In caz de urgenta, cand nu ai ce sa iei, rade un cartof cu coaja cu tot(spalat bine, bine), stoarce-l si bea zeama respectiva.Este rea la gust dar amidonul este un pansament gastric.Amesteca-l cu putina apa sau supa si bea-l pe nerasuflate. Eu folosesc aceasta metoda atunci cand stiu ca ce voi manca poate sa-i deranjeze stomacului si beau preventiv. Stai linistit,ca pana la cancer sunt alte o mie de boli care dau dureri de stomac. De asemenea dureri puternice de stomac dau si indigestiile! In asemenea cazuri ai si senzatie de voma si chiar este indicat sa vomiti! Dupa, mananca paine prajita tare, aproape arsa, pentru ca acest carbune alimentar este bun la stomac si bea ceai de menta.
http://www.revistafelicia.ro/......macul.html

| Eva a răspuns:

Fa-ti o analiza de sange sa vezi daca nu ai Helicobacter pylori, eventual o echografie abdominala pentru colecist; poate sa te doara in zona aia si din cauza litiazei biliare.
Nu te gandi la cancer... durerea de stomac poate avea o multime de cauze benigne.

| Amy a răspuns:

Du-te la medic pana nu este prea tarziu!

| Mykidutza a răspuns:

Poate nu mananci la timp sau tii vreo cura ceva.eu zic sa te duci la un medic, cu cat mai repede cu atat mai bine.chiar daca nu esti in tara, daca totusi acolo unde esti nu vrei sa mergi la medic, cu prima ocazie cand te intorci mergi la doctor