| Dominicc a întrebat:

Bai am o intrebare. Aseara nu ma mai lua somnu' si am zis sa iau o pastila care are efect de somnifer. Normal scria ca adultii sa ia 2 dar eu am luat una. Faza e ca nu prea m-a luat somnu nici asa. Am adormit pe la 12, ma trezi pe la 7, apoi iar ma lua somnu. Si ma trezi mai acum. Problema e ca ma simt ca dracu. Ametit, adormit aproape, abia ma misc si din astea asemanatoare. Ce sa fac sa imi revin? am baut cafea degeaba. Nu as vrea sa stau asa toata ziua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Acesta este efectul secundar al somniferelor.Nici nu te odihnesti bine, esti si chiaun de cap cand te trezesti! Ca sa-ti revii, iesi afara la aer. P. S. Acel "bai" de la inceputul intrebarii suna ca dracu' si nu-ti face cinste! Aici suntem si oameni care nu ne adresam cu asa ceva unul altuia!

| mgtow a răspuns:

Daca ai luat aceea pastila poate o sa ai nevoie sa mai iei si nu e bine asta

| Dienuka a răspuns:

Nu ai ce sa faci momentan. Trebuie sa se elimine substanta din organism. Nu stiu exact ce somnifer ai luat, cel mai probabil din clasa benzodiazepinelor (care sunt destul de tari). Daca ai luat ceva naturist (pe baza de extract de plante) nu ar trebui sa te simti asa. Incearca sa nu iei medicamente prelucrate chimic, care sunt destinate in general unor afectiuni mai grave. Inlocuiteste cu ceva din plante (ex Calmogen, Sedatif PC, Bien Dormir etc.).
Sanatate.

| Dominicc explică:

Hmm... scuze dar. e diferenta intre
'ba' si "bai" tu intelege care vrei.

| Dominicc explică:

Am incercat si altcevalaughing

| mon@29 a răspuns:

Bea un energizant sigur iti revi...si manca ceva sanatos. iar seara daca vrei sa dormi bine bea o cana d lapte sau sunatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, daca nu-si fac efectul da un rantament negativ organismului, insomnii, oboseala, dureri de cap.
Valeriana, tei, roinita, hamei, iti suna cunoscut? Ei daca da, ele te pot ajuta cu un prospect de la medicul de familie sau chiar din farmacie sa ai de acum incolo "vise placute".
Ca ultim sfat, evita inainte de culcare mesele copioase ori bogate in alimente precum mezeluri, oua, conserve.Seara, la culcare, o "frectie" taraneasca. Apoi dormi ca un prunc.
Si inca ceva, evita Cola tot seara inainte de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai... dureaza un pic pana te obisnuiesti...Vad ca esti high de obicei, ai ramas fara marfa de incerci medicamente?