| AlexanderMahone a întrebat:

Baieti daca fac abdomene muschii se vor dezvolta pe sub stratul de grasime sau acea grasime se va transforma? Astept cat mai multe pareri. Cam cate abdomene normale si crunch trebuie sa fac pe zi? eu de obicei fac serii de 300 crunchbig grin cate trebuie sa fac? Si cam cat timp imi va lau sa topesc grasimea de pe abdomen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| W4rK0 a răspuns:

Omule, normal ca daca esti mai grasut, vei slabi si dupa un timp(daca te vei tine de antramente serioase)muschii vor aparrea, dar nu manca cheeseburgerimulti sau coca-cola!
Acuma cu crunch-ul, tu hotarasti, dar in medie se ia cel putin 300~350, sper ca iti va folosi. WarK0

| vlad4game a răspuns:

Daca esti gras sau grasunel e bine deoarece masa musculara la grasi se dezvolta mult mai bine si repede in urma exercitilor fizice decat la cei slabi. Eu de exemplu aveam acu 4 luni 70kg am 15 ani eram gras si in urma unor abdomene tractiuni facute la o sala nu de performanta o sala simpla am slabit 10 kg, tinand cont ca nu am tinut vreun regim sau ceva, dar nu am mancat nici ca porcu rolling on the floor, muschi se formeaza sub stratul de grasime ceea ce face ca grasimea in timp sa se topeasca si vor ramane muschi (sa nu crezi ca am muschi super in 4 luni ) sunt bucuros ca stratul de grasime a disparut si se vad cateva patratele. Continuand exercitile se vor dezvolta mai bine. Dar tine cont ca dupa ce slabesti nu trebuiue sa mananci iar mult. Exercitile trebuiesc facute in parametri egali adiq nu faci 300 abdomene (daca poti) si gta mai traghi si de o haltera mai faci exerciti la picioare exersezi tot corpu...succes la slabit