| kiddoeraxus a întrebat:

Baieti, mai ale cei care au acnee, ce faceti sau ce ati facut ca s-a scapati de ea? Eu am un fel acnee dar nu puncte negre sau cosuri dinalea cat casa de mari, ci una asa... mai mica, dar totusi pentru mine ii enervanta mai ales ca dupa ce ma barbieresc avand piele sensibila imi mai apar unele pete care combinate cu acneea ii ingrozitor laughing. Ma repet, ce faceti sau ce ati facut ca s-a scapati de ea, macar sa o amelioreze. Multumesc.
Desigur si raspunsurile venite din partea fetelor sunt binevenite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laura81 a răspuns:

Ai o acnee moderata. Iti recomnd Brevoxil. Il gasesti in farmacii.

| kiddoeraxus explică (pentru laura81):

Am cautat informatii despre Brevoxyl si am vazut ca multi care au folosit gelul asta au numai vorbe bune despre el. Multumesc pentru sfat. Maine ma duc la farmacie si intreb daca are. Multumesc din nou :*

4 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Eu m-am confruntat cu cosurile acum 2 ani dar am folosit ''Zynerit'' si nu am mai avut treaba dupa.
Se spune ca dupa ce ai contact sexual, cosurile nu mai apar ( cel putin atat de des.).

| Teomari a răspuns:

Gel Gerovital-am incercat e foarte bun! Il gasesti in farmacii la un pret de 15 lei.

| Enachescu23 a răspuns:

Cremele din gama avene sunt cele mai bune.