| AlexBmxRider a întrebat:

Barbatii pot face cancer la san? Stiu ca e o intrebare ciudata, dar sunt curios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Da, si barbatii pot face cancer de glanda mamara, dar intr-un procent foarte mic in comparatie cu femeile. Totusi, atunci cand apare, este la fel de agresiv ca si in caz femeilor.
http://www.i-medic.ro/......lui-de-san

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Da,poti face si la ovare, ai grija...

| vali1985 a răspuns:

Se poate face.
Uite aici niste semne de cancer la san la barbati http://sanatate.acasa.ro/boli-7/9-semne-de-cancer-la-barbati-14703.html.

| GoodLuck10 a răspuns:

NU...nu pot happy