| anonim_4396 a întrebat:

Beau 2, 5 l de apa pe zi. E normal ca urina sa nu aiba culoare? Caci inainte de a bea apa asa multa culoarea urinei era galbuie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, este normal, pentru că ai crescut diureza.
Peste noapte nu ieși la toaletă și dimineața vei observa că ai urina galben pai.
Nu ai probleme de natură renală.
Pa, pa.

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Sigur ca e normal, din cauza lichidelor ingerate, urina e mai diluata, deci are culoarea deschisa.